Logo
Logo Logo

Kitesurfing dla dzieci

Uczymy juz od 7 roku zycia!

Nauczanie dzieci kitesurfingu to nie to samo, co nauczanie kitesurfingu dorosłych. Problem zaczyna się od właściwego wyposażenia, które nie jest łatwo dostępne dla dzieci. Latawce dla dzieci muszą być małe i szybkie, a zatem trudne do opanowania dla początkujących uczniów kitesurfingu. Małe latawce są często mniej stabilne, łatwo można je odwrócić, a wiele małych latawców trudno jest ponownie uruchomić. Wyzwaniem dla dorosłego jest również określenie odpowiedniego rozmiaru latawca dla dzieci. Deski dla dzieci nie są łatwe do znalezienia i często muszą być produkowane na zamówienie. Dobrze dopasowane kombinezony (painki) to problem, podobnie jak trapez, kapoki, kaski i inny sprzęt. Dlatego nauczenie się kitesurfingu może być trudniejsze dla dzieci niż dorosłych. Również dla dzieci nie można tak po prostu stosować normalnego programu nauczania kite, ponieważ jest ryzyko, że przestraszą się latawca, stracą zainteresowanie i kite przestanie być zabawą Pamiętaj: masz tylko jedną szansę - jeśli twoje dziecko polubi kiteboarding, będzie miało wspaniałą zabawkę na całe życie.
Dlatego nie zawsze jest dobrym pomysłem pójść do jakiejkolwiek szkoły kitesurfingowej, aby uczyć małe dzieci kitesurfingu. W szkole Board and Kite rozwinęliśmy doświadczenie w kursach kitesurfingu dla małych dzieci już od wieku 7 lat. Nie tylko przestrzegamy programów i zasad bezpieczeństwa do których obliguje nas międzynarodowy certyfikat IKO ale mamy również doświadczonych instruktorów, którzy uczą dzieci w sposób podobny do metodyki nauczania w szkole z właściwą szybkością dla predyspozycji psychofizycznych dziecka.

Wiek dziecka
Zaczynamy uczyć dzieci na lądzie w wieku około 7 lat. Kiedy mają około 8 lat, bierzemy je w wodę na pierwszą prawdziwą lekcję kitesurfingu. Zajęcia z deską rozpoczynamy w formie wakeboardu za wyciągarką tuż przy naszej szkole co bardzo pomaga w późniejszych startach z deską w głębszej wodzie.

Obozy dla dzieci
Najciekawszą formą są oczywiście tygodniowe i 2 tygodniowe obozy KIDZ Camp gdzie łączymy dzieci na lekcjach. Mają o wiele więcej frajdy i (oczywiście) jest o wiele ciekawiej, gdy mają w grupie innych uczniów w tym samym wieku.

Dzieci i rodzice
Możemy dostosować lekcje kitesurfingu, aby rodzice i dzieci mogli wspólnie nauczyć się kitesurfingu! Posiadamy niezbędny sprzęt, aby zapewnić odpowiedni rozmiar pianki, latawca i deski.

Początkujący latawce dla dzieci
Specjalnie dla naszych dzieci na początek używamy latawców zamknięto-komorowych. Są to małe latawce. Ponadto są one bardzo stabilne w powietrzu i mają krótsze linki, dzięki czemu dzieci mogą z łatwością je kontrolować.

Dzieci starsze, zaawansowane
Dla zaawansowanych dzieci mamy odpowiedni sprzęt do rozwoju pasji. Dzięki sprzętowi da się szybko osiągnąć poziom IKO 3. Oznacza to, że dzieci mogą pływać bezpiecznie i niezależnie.

Bezpieczeństwo
Priorytet numer jeden! Co to znaczy?
Kaski dziecięce
Panki dziecięce
Certyfikowani instruktorzy, którzy specjalizują się w nauczaniu dzieci
Nowy sprzęt cenionej marki Cabrinha na całym świecie
Codziennie przed lekcją kitesurfingu przeprowadzamy dokładną kontrolę sprzętu
Dla rodziców chcących obserwować postępy udostępniamy na dachu szkoły naszego "bay watcha" z widokiem na akwen treningowy.

ZAPISY na KIDZ camp!

Widok listy:
Liczba ofert spełniających kryteria: